top of page

PAD

 

Witamy na Portalu Aktywnego Dziecka, gdzie przedstawiamy nowatorski program twórczej i naukowej pracy z najmłodszymi z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej. Na początek kilka informacji:

 

1. DZIECI DO 10 ROKU ŻYCIA NIE POWINNY SPĘDZAĆ WIĘCEJ NIŻ 60 MIN DZIENNIE Z NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI.

 

2. NAJLEPSZE EFEKTY OSIĄGAMY WTEDY, GDY DANE AKTYWNOŚCI WPISANE SĄ NA STAŁE W PLAN TYGODNIA.

 

3. WSZYSTKIE MATERIAŁY PREZENTOWANE NA STRONIE SĄ BEZPŁATNE.

 

 

 

 

Na początek przedstawimy możliwości zastosowania Poszerzonej Rzeczywistości

w twórczej pracy dziecka z komputerem:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystarczy pobrać bezpłatny program na telefon lub tablet i wydrukować poniższe obrazki a twoje dziecko zobaczy  obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.

 

 

 

 

FIZYKA I CHEMIA

Przetestuj z dzieckiem różne materiały, sprawdź czy metal jest wytrzymały, czy guma jest przezroczysta i czy plastik jest giętki.

Zobacz w jakiej temperaturze rozpuszczają się lody, wosk i aluminium.

Zbuduj swój obwód elektryczny i sprawdź jakie materiały przewodzą prąd.

CENTRUM FIZYKI TEORETYCZNEJ PAN ORAZ

ARVIND GUPTA, EKSPERT UNESCO POLECAJĄ! 

 

Polecamy zabawki, które pozwolą samemu przekonać się jak działają prawa przyrody. Z pozoru to "magiczne sztuczki", ale nie ma w nich nic magicznego. Jest to także propozycja do wykorzystania na lekcjach przyrody w szkołach, tym bardziej że nasze zabawki nie wymagają żadnego szczególnego wyposażenia.

EKSPERYMENTUJ Z DZIECKIEM

"To tylko fizyka" jest prywatnym projektem edukacyjnym. Jego autorem jest dr Marek Pawłowski. Projekt przedstawia proste doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko. Wszystkie eksperymenty prezentuje 10-letnia Ania.

STWÓRZ WŁASNĄ GRĘ KOMPUTEROWĄ

Kodu Game Lab to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia efektownych gier 3D, które uruchomić można na komputerze lub konsoli Xbox. Nie wymaga ono od użytkownika jakiejkolwiek wiedzy programistycznej, czy też wykorzystania skomplikowanych bibliotek graficznych, a całość obsługiwana może być jedynie przy użyciu myszki.

STWÓRZ WŁASNĄ MAPĘ MYŚLI 2.0

Możesz się bezpłatnie zalogować i tworzyć ze swoim dzieckiem interaktywne książki, mapy myśli 2.0, dodawaj filmy, zdjęcia, tekst i obrazki. Wystarczy, że klikniesz a pojawi się okno , które możesz dowolnie wypełnić treścią

ZOBACZ ROZMIARY WSZECHŚWIATA

bottom of page